Powrót

MAJA KLESZCZ & INCARNATIONS

13 CZERWCA / GODZ. 18:00 / SALA WIDOWISKOWA CENTRUM KULTURY W LUBLINIE

incarnations.pl

facebook/majakleszcz

youtube/incarnations

Premierowy repertuar akcentujący 100. rocznicę odzyskania Niepodległości

Maja Kleszcz – dawniej znana z Kapeli ze Wsi Warszawa to artystka-eksperymentatorka wykorzystująca rozmaite techniki wokalne i elementy teatru. Obecnie wraz z Wojtkiem Krzakiem współtworzy projekt IncarNations. Specjalnie na potrzeby festiwalu "Dźwięki słów" przygotowali wyjątkowy koncert na który składają się utwory napisane przez nich dla teatrów na przestrzeni lat do tekstów klasyków narodowych.

Podczas koncertu w Lublinie Maja Kleszcz & IncarNations zaprezentują zatem pieśni stworzone na potrzeby legendarnych już "Dziadów" Adama Mickiewicza zrealizowanych po raz pierwszy w całości przez Teatr Polski we Wrocławiu, uwzględniając uwagi autora dotyczące fragmentów śpiewanych. Maja i Wojtek mięli więc okazję napisać utwory do wszystkich pieśni i piosenek wzmiankowanych w "Dziadach".

Usłyszymy również utwory napisane do utworów Stanisława Wyspiańskiego ("Wyzwolenie" słuchowisko z okazji 90'lecia Radia Kraków), Juliusza Słowackiego ("Lila Weneda" Teatr Powszechny w Warszawie) czy Gombrowicza ("Iwona księżniczka Burgunda" Teatr Jaracza w Łodzi). A wszystko to zabrzmi w unikalnym, sześcioosobowym składzie będącym połączeniem polskich instrumentów tradycyjnych (cymbały, suka biłgorajska) z instrumentami charakterystycznymi dla muzyki rozrywkowej.


Bilety:
ulgowy 20 zł
normalny 30 zł

kup bilet

MECENAS SPEKTAKLU