Powrót

KAROLINA SKRZYŃSKA

17 CZERWCA / GODZ. 19:30 / WIRYDARZ CENTRUM KULTURY W LUBLINIE

karolinaskrzynska.pl

facebook/karolinaskrzynska

soundcloud/karolinaskrzynska

Karolina Skrzyńska – wokalistka, autorka muzyki i tekstów, wielokrotnie nagradzana na najważniejszych festiwalach w Polsce w tym: Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, Międzynarodowym Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Swój niemal czterooktawowy głos rozwijała na wiele sposobów: trenowała śpiew klasyczny, rozrywkowy, śpiewokrzyk (biały głos), chłonęła również specyfikę śpiewu orientalnego w Turcji.

Gdyby szukać słów opisujących muzykę Karoliny, byłyby to: wrażliwość na świat dokoła i niepohamowana siła głosu zakorzenionego głęboko w naturze. Autorska muzyka Karoliny i jej zespołu jest nierozerwalnie związana z rdzenną kulturą polską. W każdym dźwięku słychać jej silny związek ze słowiańskością. Nie jest to typowy polski folk, tylko balansowanie na granicy tego co rdzenne, a tego co współczesne.

Pierwszy album Karoliny „W oddali” ukazał się w czerwcu 2013 roku i zagościł w największych rozgłośniach radiowych w Polsce. W 2017 r. pojawił się natomiast drugi album „Palcem po wodzie” – swoją treścią silnie nawiązuje do żywiołu wody utożsamianego z energią kobiecą. Żywiołu z jednej strony ulotnego i subtelnego, z drugiej nieujarzmionego o ogromnej sile. Muzyka artystki i zespołu przenosi słuchacza w przestrzenie odległe od pędzącej codzienności, gdzie natura i siła tego co rdzenne wciąż mają głos.


Bilety:
ulgowy 20 zł
normalny 30 zł
uwaga: bilet upoważnia także do wstępu na koncert Sona Jobarteh

kup bilet