Joanna Lewandowska

Joanna Lewandowska - jeden z najpotężniejszych głosów kobiecych, doceniany zarówno w Polsce jak i na świecie. Choć niektórzy nazywają ją wokalistką nurtu tzw. poezji śpiewanej i piosenki aktorskiej, wymyka się wszelkim klasyfikacjom i ograniczeniom.

Czasem mówi o sobie „złodziejka piosenek” – wyszukuje perełki, odnajduje trzecie i czwarte dno zakurzonych tekstów, przeżywa je po swojemu i oddaje ludziom z całym ładunkiem emocji i uczuć. Jej interpretacje tekstu i muzyki burzą emocjonalny spokój słuchacza i każą usłyszeć wiele myśli od nowa.

Na ostatniej swojej płycie „Mężczyźni mojego życia – Marek G. z Krakowa” Joanna kradnie piosenki Marka Grechuty. Podczas koncertu na festiwalu „Dźwięki Słów” usłyszymy: „Świecie nasz”, „Ocalić od zapomnienia”, „Pomarańcze i mandarynki” czy „Miłość” i „Kraków”. Płyta znalazła się wśród dziesięciu najlepszych płyt poetyckich w rankingu „Strefy Piosenki” za ubiegły rok.

Joannie towarzyszyć będą: Michał Zawadzki – fortepian, Grzech Piotrowski – saksofon, Sebastian Wypych – kontrabas i Robert Siwak – instrumenty perkusyjne.