Artysta z ręką w nocniku

Ewa Dałkowska

13 marzec 2012
godz. 19:00
Warsztaty Kultury w Lublinie
ul. Popiełuszki 5

Aktorka teatralna i filmowa. Od 1975 roku występuje na deskach Teatru Powszechnego w Warszawie. Od roku 2008 jest członkiem Nowego Teatru w Warszawie. Wcieliła się w ponad 40 ról filmowych m.in. w: “Sprawie Gorgonowej”, “Kobiecie z prowincji”, “Korczaku”, “Bez znieczulenia”. Wielokrotnie grała w spektaklach telewizyjnych i występowała w kabaretach m.in. “Pod Egidą”.

„Jako pieśniarka nie bała się niczego ani nikogo, od Herberta do Ordonki. Co do mnie, to mam niemały powód do wdzięczności: wzruszające wykonanie piosenki Krajewskiego i mojej 'Kiedy mnie już nie będzie'. Kiedy kiepsko się dzieje, to sobie słucham i beczę.”
Agnieszka Osiecka

„Artysta z ręką w nocniku” to spektakl muzyczny oparty na piosenkach kabaretowo–satyrycznych oraz utworach liryczno–poetyckich autorstwa m.in. Agnieszki Osieckiej, Mariana Hemara, Romana Kołakowskiego, Zbigniewa Herberta, Marleny Dietrich, Jeremiego Przybory, Jerzego Wasowskiego, kabaretu berlińskiego z lat trzydziestych, jak również nowe wersje piosenek z repertuaru Hanki Ordonówny.

Wśród piosenek lirycznych, ale też satyrycznych, dominującą nutą okazuje się ich kabaretowo-żartobliwy charakter. W spektaklu mieszają się wiersze stare i nowe, które mimo obecnej rzeczywistości są nadzwyczaj aktualne.

Zespół:
Janusz Bogacki
Marek Zebura
Tomasz Bogacki
Paweł Pańta

Ceny biletów:
normalny 35 zł
ulgowy 25 zł