KOBIETY BEZ ZNACZENIA

Teatr Dramatyczny w Warszawie
21 listopada 2017 / godz. 19:00 / Sala Widowiskowa Centrum Kultury w Lublinie
bilety: 40/50 zł, grupowe-35 złKasa Centrum Kultury czynna:
od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-19:00
oraz na godzinę przed wydarzeniem biletowanym
tel. 81 466 61 40
email: kasa@ck.lublin.pl


Opis spektaklu:

reżyseria: Grzegorz Chrapkiewicz / scenografia i kostiumy: Jan Kozikowski / projekcje: Emilia Sadowska / muzyka: Piotr Łabonarski

obsada:Halina Łabonarska, Małgorzata Niemirska

„Kobiety bez znaczenia” brytyjskiego aktora i dramaturga Alana Bennetta to zgrabnie połączone w jeden tytuł dwa z dwunastu monologów z cyklu "Talking heads" (Gadające głowy). Reżyser Grzegorz Chrapkiewicz wykorzystał dwa intrygujące monodramy: „Kobieta bez znaczenia” oraz „Pani od listów”, które nie tylko spiął wzruszającą klamrą, ale też zestawił na zasadzie kontrastowego podejścia bohaterek do samotności. Spektakl jest zarazem smutny i wesoły, ma walor oczyszczający, pozwala bowiem śmiać się nam z własnych przyzwyczajeń czy wad. Jednocześnie też jest popisem gry znakomitych aktorek: Haliny Łabonarskiej i Małgorzaty Niemirskiej.

Sztuka opowiada o dwóch samotnych kobietach, które nie chcą rozpłynąć się w nicości. Jedna idzie przez życie bez szmeru, druga wymusza uwagę. Dwie kobiety, bohaterki równoległych monodramów Alana Bennetta, są do siebie skrajnie niepodobne: szara mysz biurowa, zawsze akceptująca swój żywot bez zdarzeń, oraz bezwzględna tropicielka niedoskonałości i niegodziwości wszystkich wokół.
Świetne portrety kobiet, wycieniowane psychologicznie, pobudzające do myślenia. /Przegląd/