Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie

Rozmowy poufne

reż. Iwona Kempa

22 czerwca 2012
godz. 19:00
Teatr Stary w Lublinie

Rozpisana na sześć rozmów fascynująca opowieść o skomplikowanych relacjach w związku małżeńskim, o zdradzie i jej wielorakich konsekwencjach, a także o przyjaźni, wierze i miłości. Arcydzieło Bergmana, atmosferą przypominające słynne Sceny z życia małżeńskiego, przynosi kwintesencję najwspanialszych cech stylu szwedzkiego geniusza filmu i teatru – niejednoznaczności rozstrzygnięć, niedopowiedzeń i wielości perspektyw w ujęciu pozornie dobrze znanego problemu. Tekst adresowany jest zarówno do miłośników klimatów bergmanowskich, jak i do wszystkich zainteresowanych sekretną aurą intymności.

„Iwona Kempa wyreżyserowała spektakl o spowiedzi bez końca, bez kresu. To przedstawienie o drobnych winach i ich wielkich konsekwencjach, o odwadze przyznania się do własnej życiowej klęski i o gorzkiej zgodzie na trwanie w hipokryzji. Czysty i mądry teatr. Jeden z najciekawszych spektakli w repertuarze Teatru im. Juliusza Słowackiego w ostatnich latach. Może nawet najciekawszy. (...)”
Łukasz Maciejewski, Teatr

„Dziwne, wręcz zdumiewające, że w epoce teatru napastliwie i tępo gazetowego, zdarzyła się ta przepyszna delikatność scenicznych niedopowiedzeń, ciszy i elegancji. Rzecz o sprawach wiecznych. Ot, bywa, że między miłością a wiernością rozwiera się czeluść nie do zasypania – i ona sprawia ból. A Bóg nie pomaga. To i jeszcze wspaniała rola Dominiki Bednarczyk.”
Paweł Głowacki, Dziennik Polski

Czas trwania: 1 godz. 45 min.

Scenariusz:
Ingmar Bergman

Obsada:
Bożena Adamek
Dominika Bednarczyk
Joanna Mastelerz
Anna Tomaszewska
Tomasz Augustynowicz
Tomasz Międzik
Marcin Kuźmiński

Ceny biletów:
I miejsca 35/45 zł
II miejsca 20 zł
III miejsca 10 zł