o festiwalu

O festiwalu

Festiwal „Dźwięki Słów” prezentuje bogactwo emocji wyrażonych za pomocą muzyki i słów. Program obejmuje różnorodne formy artystyczne takie jak recitale, musicale, spektakle, koncerty oraz wydarzenia muzyczne na ulicach.

Naszym celem jest odkrywanie głębszego znaczenia przez pryzmat muzyki, teatru, słowa i interakcji z ludźmi. Wydarzenie to jest miejscem spotkań artystów z różnych pokoleń, w tym muzyków, aktorów, poetów i wokalistów, którzy oferują różnorodność dźwięków i tematów, zachowując jednocześnie estetyczną spójność.

Dyrektorką Festiwalu jest Irena Beata Michałkiewicz, absolwentka socjologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz certyfikowana instruktorka teatralna. Michałkiewicz, zawsze związana z teatrem, szczególnie z jego muzyczną stroną, rozpoczęła swoją przygodę teatralną podczas studiów, uczestnicząc w ruchu teatralnym. Uczyła się u uczniów Jerzego Grotowskiego i po ośmiu latach zaangażowania w działalność teatralną zdobyła uprawnienia instruktora. Po latach spędzonych na emigracji w Australii, gdzie prowadziła działalność parateatralną, Michałkiewicz wróciła do Polski i związała się z Centrum Kultury w Lublinie. Była organizatorką Międzynarodowego Festiwalu „Konfrontacje Teatralne” i założycielką projektu Lubelski Salon Artystyczny, który oferuje mieszkańcom Lublina dostęp do wybitnych dzieł teatralnych i muzycznych. Jako LSA wyprodukowała w 2013 roku spektakl muzyczny „Widzę i opisuję”, a w 2014 roku zaprezentowała prapremierę „Baśń o ziemnych ludkach”. Od 2014 roku organizuje Festiwal „Dźwięki Słów”, którego jest dyrektorką i pomysłodawczynią, obecnie realizowany w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Zespół festiwalu składa się z koordynatorki Agaty Tomasik, organizatorek Angeliki Kubackiej i Barbary Małyszczak-Piróg, działu mediów prowadzonego przez Ewę Dados-Jabłońską, promocji pod kierownictwem Mai Kurczuk, Magdaleny Pakulskiej-Modrzejewskiej, Edyty Pietrzak, Rafała Roli i Szymona Strużyńskiego, oraz zespołu realizacyjnego w składzie Agnieszka Borkowska, Agnieszka Drewniak, Dorota Korneluk, Krzysztof Makuch i techników Bartka Pyczka oraz Działu Technologii Scenicznej CSK.

Podobne wpisy